Bezpłatne badania na boreliozę

5 września 2016, 09:00

Końcem września jaworznianie będą mogli zarejestrować się na bezpłatne badania w kierunku boreliozy. Badaniem objętych zostanie tysiąc mieszkańców, a o jego wykonaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Badania realizowane będą przez Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie - NEFROLUX i są przeznaczone dla wszystkich mieszkańców Jaworzna bez ograniczenia wiekowego. Na program "Badania profilaktyczne dla mieszkańców Gminy Miasta Jaworzna w kierunku rozpoznania boreliozy", Gmina przeznaczyła ponad 82 tys. zł.

Rejestracja rozpocznie się 26 września br., pod numerem telefonu 32 317 49 30, w godz. 8.00-18.00. Pobieranie krwi do badań rozpocznie się w poniedziałek 3 października br. do wyczerpania puli badań.