Narodowe czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

3 września 2016, 12:40

Dzisiaj na jaworznickim rynku "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza czytała m.in. zastępca prezydenta Monika Bryl. W ogólnopolską akcję Narodowego Czytania nasze miasto włączyło się już po raz piąty.

Oprócz lektury książki, na mieszkańców czekało wiele atrakcji, m.in. selfie z bohaterami powieści: Markiem Winicjuszem, Ligią i rzymskim żołnierzem, finał Gry terenowej o Laur Ligii "Śladami Quo vadis", a także spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem, który na okoliczność Narodowego Czytania "zatrzymał się w podróży w Jaworznie". Ponadto jaworznianie, którzy przynieśli ze sobą dzieła literata, mieli możliwość ozdobienia ich pamiątkową pieczęcią, przygotowaną specjalnie na tę okoliczność.

W Jaworznie "Quo vadis" czytali m.in. zastępca prezydenta Monika Bryl, doradca prezydenta Kazimierz Kielski, Barbara Obertyn, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Anna Lichota, Dyrektor Biblioteki Monika Rejdych oraz zaproszeni goście.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek