36-lecie powstania "Solidarności"

11 września 2016, 15:43

W niedzielę, 11 września br. w Jaworznie uroczystą Mszą Świętą upamiętniono 36-lecie powstania "Solidarności” i podpisania porozumień sierpniowych. Organizatorem wydarzenia jest NSZZ "Solidarność” Miasta Jaworzna.

Z okazji obchodów 36. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" odprawiono Mszę Świętą w Kolegiacie św. Wojciecha i Katarzyny. Podczas uroczystej liturgii wprowadzono relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, patrona "Solidarności". W uroczystościach udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z Zastępcami - Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem, a także Bogdan Biś - pierwszy Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Waldemar Sopata - Przewodniczący Sekcji Terenowej NSZZ "Solidarność" Miasta Jaworzna wraz z Zarządem Sekcji oraz przedstawiciele zakładowych związków zawodowych "Solidarność" z jaworznickich firm.

Fot. dzięki uprzejmości A.Tury

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek