Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego

15 września 2016, 12:51

W najbliższą niedzielę, 18 września w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym odbędą się uroczystości upamiętniające 98. rocznicę Polskiego Lotnictwa Wojskowego. Uroczystości odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Lotników Polski Południowej.

Oto szczegółowy program uroczystości:

Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym, 18 września, godz. 12.00:

• Msza Święta z ceremoniałem wojskowym oraz wniesienie do Kaplicy Pamięci Narodu darów wotywnych krzepiących polskie serca;
  • odsłonięcie przez przedstawicieli władz tablic upamiętniających 1050. rocznicę Chrztu Polski i 360. rocznicę Ślubów Królewskich Jana Kazimierza, oraz epitafium płk. pil. Bolesława Orlińskiego i mech. Leonarda Kubiaka upamiętniające pionierski przelot w 1926 r. na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa;
  • poświęcenie i wniesienie do Nekropolii urny z ziemią z mogiły płk. pil. Bolesława Orlińskiego.

Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków, około godz. 14.00

• koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie oraz okolicznościowe przemówienia.