Dzień bez samochodu

22 września 2016, 09:00

Dzisiaj, 22 września, wszyscy pasażerowie posiadający przy sobie dowód rejestracyjny własnego samochodu i dowód tożsamości podróżują bezpłatnie autobusami Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

Europejski Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez samochody poruszające się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów.

- Mamy nadzieję, iż czwartkowe wydarzenie skłoni kierowców samochodów osobowych do regularnego korzystania z naszej oferty przewozowej, a tym samym do poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne naszego miasta - czytamy na stronie internetowej Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie.