Rozpoczął się Tydzień Seniora!

29 września 2016, 20:00

W czwartek 29 września Prezydent Paweł Silbert przekazał jaworznickim seniorom symboliczny klucz do bram miasta – tym samym w Jaworznie rozpoczął się pierwszy "Tydzień Seniora". Po oficjalnej inauguracji wydarzenia dokonanej przez prezydenta Pawła Silberta oraz zastępców Monikę Bryl i Tadeusza Kaczmarka, zgromadzeni w Hali Widowiskowo – Sportowej wzięli udział w koncercie - "Piosenka Odkopana".

Jaworznicki Tydzień Seniora jest przedsięwzięciem, które zainicjowała Monika Bryl - zastępca prezydenta miasta. Wydarzenie ma przypomnieć wszystkim mieszkańcom, że osoby starsze są równoprawnymi członkami lokalnej społeczności, mają swoje potrzeby i oczekiwania, często aktywnie uczestniczą też w życiu naszego miasta. W inauguracji święta i okazjonalnym koncercie uczestniczył także Dariusz Starzycki – Poseł na Sejm RP, od wielu lat wspierający środowiska seniorów.

W trakcie trwania "Tygodnia Seniora" na jaworznian czekają m.in. koncerty, sztuki teatralne, zajęcia taneczne, pokazy kulinarne oraz zwiedzanie muzeum.

Na szczególną uwagę spośród wielu przygotowanych atrakcji zasługują  m.in. wydarzenia przygotowane 1 października na  jaworznickim Rynku oraz koncert, który odbędzie się w niedzielę 2 października – w Kolegiacie Św. Wojciecha i Katarzyny, podczas którego wystąpią artyści Opery Śląskiej z programem "Totus tuus" - artyści w hołdzie Janowi Pawłowi II. Ponadto dla sympatyków gotowania Miejska Biblioteka przygotowała spotkanie z kucharzem Remigiuszem Rączką, autorem książek i programów telewizyjnych "Rączka gotuje".

Program obchodów "Tygodnia Seniora w Jaworznie":

30 września  (piątek), godz. 17:00 - Centrum Kultury Teatr Sztuk
"Spotkanie z filmem" - Prowadzenie Dagmara Drzazga

1 października  (sobota)
godz. 10:00 – 14:00 – Rynek Główny

•  Prezentacje organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów,
  • Kawiarenka dla seniorów z poczęstunkiem,
  • Teatr Ludowy Tradycja "Z folklorem z humorem"
  • Klub "Aktywni +" - program kabaretowy
  • Występ Chóru "Sokół"
  • Występ zespołu Dąbrowianki wraz z dziećmi
  • Koncert życzeń

Ponadto: rękodzieło artystyczne, warsztaty dla seniorów, mobilny punkt informacyjny oraz wiele innych atrakcji.

2 października (niedziela ) - Kolegiata p.w. św. Wojciecha i Katarzyny
godz. 12:00 - Uroczysta Msza Święta
godz. 13:00 - Koncert "Totus Tuus" - artyści w hołdzie Janowi Pawłowi II – soliści Opery Śląskiej

3 października (poniedziałek), godz. 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna
Program muzyczno - poetycki pt. „Dancing” z twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa.

4 października  (wtorek ) - Miejska Biblioteka Publiczna
godz. 10:00 Klub Książki. "Magia tureckiej literatury - kontrast kulturowy Orhana Pamuka". Prowadzenie Anna Sobula
godz. 17:00 Gotujemy z Rączką - spotkanie z Remigiuszem Rączką, połączone z promocją książki „Rączka gotuje na beztydziyń i świynta”

5 października (środa), od godz. 10:00 do godz. 17:00 - Muzeum Miasta Jaworzna