Jeleń zyskał nowego "mieszkańca"

3 października 2016, 15:33

Jeleń - nowy mieszkaniec Jelenia

Jeleń - nowy "mieszkaniec" Jelenia

Odlana z brązu rzeźba jelenia pojawiła się dziś na rynku w Jeleniu. Obok niej do dyspozycji mieszkańców oddana zostanie również strefa wypoczynkowa i odnowiona studnia. Projekt przebudowy najważniejszego, historycznego miejsca w Jeleniu, przygotowano na podstawie ustaleń wypracowanych z mieszkańcami dzielnicy w ramach programu "Miasto Siedmiu Rynków".

W przyszłym roku zostanie także przebudowane główne skrzyżowanie ulic Sulińskiego, Celników i Jeleń Rynek. Inwestycje, realizowane w Jeleniu w ramach projektu "Miasto Siedmiu Rynków", zostały podzielone z uwagi na plany remontowe innych jednostek. W tym roku modernizowana jest tzw. część rekreacyjna, czyli środek samego rynku. Natomiast prace związane z przebudową dróg będą wykonane w roku przyszłym, po wymianie sieci kanalizacyjnej realizowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek