Dzieci z SP 16 odwiedziły Urząd Miejski

12 października 2016, 15:06

Ponad setka dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Konstytucji 3 Maja odwiedziła dziś Urząd Miejski w Jaworznie. Uczniowie zasiedli na Sali Obrad oraz zwiedzili Urząd Stanu Cywilnego. Była to niepowtarzalna okazja, aby poznać m.in. sposób funkcjonowania urzędu. Z najmłodszymi spotkała się Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta.

Podczas spotkani uczniowie dowiedzieli się czym właściwie jest Urząd Miejski, co jest przedmiotem jego działalności oraz w jaki sposób funkcjonuje.

- To było bardzo ciekawe spotkanie - mówi zastępca prezydenta Monika Bryl. - Dzieci zadawały niezwykle rzeczowe pytania na temat działalności naszego urzędu. Cieszę się, że uczniowie wykazują zainteresowanie sprawami samorządu.

Podczas spotkania najmłodsi odwiedzili salę obrad, w której odbywają się sesje Rady Miejskiej, a także Urząd Stanu Cywilnego.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek