Dotacje dla organizacji pozarządowych

27 listopada 2012, 10:24

Prawie 2 mln złotych trafi w 2013 r. do jaworznickich organizacji pozarządowych. Dzięki temu będą one mogły przejąć do realizacji część zadań, które są niezwykle ważne i istotne dla mieszkańców.

- Do tej pory ogłosiliśmy w sumie jedenaście konkursów, m.in.: z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym; pomocy społecznej; nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz upowszechniania kultury fizycznej i sportu – wyjaśnia zastępca prezydenta Dariusz Starzycki.

W najbliższym czasie zostaną ogłoszone także dodatkowe konkursy z zakresu ekologii, krajoznawstwa oraz kultura, sztuki, ochrona dóbr kultury i tradycji. Łącznie na 14 zadań miasto przeznaczy prawie 1,6 mln zł. Ponadto, jak co roku ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych będą dodatkowo realizowane konkursy na zadania z zakresu sportu i organizowania letniego wypoczynku.

- Zgodnie z przyjętymi w Jaworznie założeniami dotyczącymi współpracy z organizacjami pozarządowymi, większość konkursów będzie rozpatrzona na przełomie grudnia i stycznia. Wszystko po to by już na początku 2013 r. podpisać umowy, które pozwolą na stabilną działalność stowarzyszeń i ciągłość realizacji wykonywanych przez nie zadań – dodaje Dariusz Starzycki.

Informacje o ogłoszonych konkursach i wszelkie wymagane oświadczenia dostępne są w zakładce poświęconej organizacjom pozarządowym. Do aplikowania o dotację oraz do współpracy z miastem mogą przystąpić wszystkie organizacje pozarządowe z terenu miasta. Pracownicy Referatu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych służą wszelką pomocą w przypadku problemów, np. z napisaniem wniosku konkursowego.