Sala teatralna w MDK-u oficjalnie otwarta

17 października 2016, 16:27

W poniedziałek, 17 października oficjalnie otwarta została sala widowiskowo – koncertowa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków w Osiedlu Stałym. Podczas tygodnia otwarcia na deskach obiektu jaworznianie będą mogli zobaczyć m.in. Teatr "Plejada", Teatr Tańca DyeMotion, Teatr Akad czy projekcję amerykańskiej komedii pt.”Boska Florence” z Hugh Grantem i Meryl Streep w rolach głównych.

Podczas uroczystości wstęgę przeciął Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków  Szczepan Paliński. Po części artystycznej wręczono nagrody Prezydenta Miasta oraz medale Komisji Edukacji Narodowej dla przedstawicieli jaworznickiej oświaty, którzy w ubiegły piątek obchodzili swoje święto.

Ponadto Złotą Odznakę Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" za poświęcenie i przedkładanie zasady "Pro publico bono" nad sprawy prywatne otrzymał Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.

Harmonogram wydarzeń tygodnia otwarcia Młodzieżowego Domu Kultury:

18 października, godz. 18.00
Spektakl pt. 'Fluo" Teatru Tańca DyeMotion z MDK
(wstęp wolny)

Spetktakl pt. "Krzesło" Teatru Muzycznego AKAD z MDK
(wstęp wolny)

19 października, godz. 18.00
Koncert pt. "Nasz Misz Masz" w wykonaniu Grupy Wokalnej PAKAMERA z MDK (wstęp wolny)

20 października, godz. 19.00
Kino w MDK/ Projekcja amerykańskiej komedii pt.”Boska Florence”, reż.S.Frears, występują: M.Streep,H.Grant

21 października, godz. 19.00
Spektakl "Gwałtu, co się dzieje' A. Fredry - Teatr PLEJADA z Krakowa (spektakl biletowany)