Drugi numer gazety już w gablotach

28 listopada 2012, 10:35

W gablotach Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej pojawił się właśnie nowy numer Gazety Przystankowej. Osoby oczekujące na autobus znajdą w niej bieżące informacje z miasta, a właściciele smartfonów po raz kolejny będą mogli zobaczyć także dodatkowe treści multimedialne "zakodowane" w zdjęciach.

W drugim numerze Gazety można przeczytać m.in. o nowej stronie internetowej miasta, testach elektrycznego autobusu oraz nowych mieszkaniach w centrum Jaworzna. Dodatkowo w artykułach o przebudowie rynku oraz drwalu, który stanął na rondzie przy ul. Matejki, umieszczone są dodatkowe treści filmowe, które można obejrzeć na smartfonach i tabletach.

- By zobaczyć dodatkowe informacje "zakodowane" w gazecie, wystarczy na swoim urządzeniu zainstalować bezpłatną aplikację "Layar" - wyjaśnia Marcin Marzyński, naczelnik Biura Promocji i Informacji. - Po zeskanowaniu specjalnie oznaczonego miejsca w gazecie można obejrzeć jej multimedialną część.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy Gazeta Przystankowa, w niespotykanych na rynku prasowym rozmiarach - 180x120 cm, pojawiła się na początku listopada. Można ją zobaczyć na 50 przystankach autobusowych - wszystkich wyposażonych w wielkoformatowe przeszklone gabloty. Nowe medium umożliwia oczekującym na autobus zapoznanie się z miejskimi newsami, a miłośnikom nowoczesnej technologii na obejrzenie dodatkowych treści. Gazeta będzie pojawiała się w gablotach cyklicznie - na początek co trzy tygodnie.