JBO 2017: Kolejne projekty wybrane

10 listopada 2016, 20:15

Znamy kolejne zadania, które zostaną zrealizowane w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Tym razem wyłoniono projekty z czterech obszarów - "Bory", "Łubowiec", "Niedzieliska" oraz "Pszczelnik".

Dzisiaj poznaliśmy zwycięskie projekty z obszarów konsultacyjnych - "Niedzieliska" oraz "Pszczelnik", w których mieszkańcy głosowali nad jednym projektem zaznaczając odpowiedź TAK lub NIE. I tak:

W obszarze "Niedzieliska" - oddano 149 głosów na TAK oraz 8 na NIE, zatem projekt zgłoszony przez Panie Agnieszkę Lesiak oraz Agnieszkę Stach pt.: "Plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna "pod chmurką" w okolicy SP3" o szacunkowych kosztach zadania 75 000,00 zł zostanie skierowany do realizacji w 2017 roku,

W obszarze "Pszczelnik" - 67 głosów na TAK i 4 na NIE otrzymało zadanie Panów Mateusza Wrony i Marka Nowaka "Teren rekreacyjny dla dzieci na skrzyżowaniu ulic Jarzębinowej i Wrzosowej" - szacunkowe koszty zadania 75 000,00 zł.

W obszarze "Bory" oddano łącznie 392 głosy, z czego 354 zostało uznanych za ważne, natomiast 38 odrzucono decyzją zespołu. Najwięcej głosów otrzymał projekt: Pana Michała Matyasik "Rewitalizacja parku w dzielnicy Bory - projekt oraz budowa alejek i placów parkowych wraz z montażem tzw. elementów małej architektury (ławki i stoły parkowe, kosze na śmieci, stojaki na rowery itp.)" - szacunkowe koszty zadania 75 000,00 zł - projekt zdobył 174 głosy.

Pozostałe zadania zgłoszone w tym obszarze:

• - projekt Pań Moniki Kobiereckiej oraz Anny Furman "Strefa aktywności ruchowej" - Rozszerzenie infrastruktury rekreacyjno-sportowej w "Dolinie Młodości - rodzinnym placu zabaw z siłownią zewnętrzną" oraz okolicy "Skate Parku" w Jaworznie - Bory poprzez zakup i montaż elementów siłowni zewnętrznej - szacunkowe koszty zadania 75 000,00 zł - otrzymał 58 głosów,
  • - zadanie Państwa Rafała Polańskiego, Nikodema Motyki oraz Jolanty Rośko "Bieżnia lekkoatletyczna i rozbieg do skoku w dal dla dzieci i młodzieży, w okolicy Skate Parku" - o szacunkowych kosztach zadania 75 000,00 zł - otrzymało 122 głosy.

W obszarze "Łubowiec" oddano łącznie 357 głosów, z czego 316 zostało uznanych za ważne, a 41 odrzucono decyzją zespołu. Zwycięskim okazał się projekt Pana Łukasza Sowy "Parkour/Street Workout – Park do ćwiczeń akrobatycznych i siłowych - skwer przy ul. Zubrzyckiego" - szacunkowe koszty zadania 75 000,00 zł - uzyskał on 231 głosów.

Pozostałe zadania zgłoszone w obszarze:

• projekt Pana Mariusza Czarny "Budowa boiska do plażowej piłki siatkowej - skwer przy ul. Zubrzyckiego" - szacunkowe koszty zadania 75 000,00 zł - otrzymał 11 głosów,
  • zadanie zgłoszone przez Panią Marzenę Czarny "Zielony Łubowiec - Osiedlowy Park Zieleni - skwer przy ul. Zubrzyckiego" - szacunkowe koszty zadania 75 000,00 zł - otrzymało 74 głosy.

Kolejne dwa spotkania Zespołów ds. budżetu lokalnego odbędą się:

14.11.2016 r. (poniedziałek)

• Jeleń - godz. 14:00 - sala 002