Konkurs Stowarzyszenia Twórców Kultury

19 listopada 2016, 10:00

II Ogólnopolski Konkurs Malarski Pędzlem i nitką malowane - Pokaż co potrafisz

II Ogólnopolski Konkurs Malarski "Pędzlem i nitką malowane - Pokaż co potrafisz"

W miniony piątek, 18 listopada poznaliśmy zwycięzców II Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego "Pędzlem i nitką malowane - Pokaż co potrafisz". Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w sali kameralnej "Teatru Sztuk" w Jaworznie, a wydarzeniu towarzyszył wernisaż prac. Nagrody laureatom wręczył Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydenta Jaworzna - Paweł Silbert. Pierwsze miejsce w kategorii malarstwo zajęła Joanna Świeczek (jedwab), a w kategorii haft Dorota Chmielewska (haft płaski). Pełną listę zwycięzców można znaleźć poniżej:

Malarstwo:

• Miejsce I - Joanna Świeczek - jedwab
  • Miejsce II - Agnieszka Śladowska - węgiel
  • Miejsce III - Halina Wojsz - jedwab
  • Wyróżnienie - Irena Ślusarczyk - akwarela
  • Wyróżnienie - Ewa Polańska - filc
  • Wyróżnienie - Małgorzata Perycz - jedwab

Haft:

• Miejsce I - Dorota Chmielewska - haft płaski
  • Miejsce II - Antonina Maciątek - haft płaski
  • Miejsce III - Krystyna Kłosowicz - haft płaski

***

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Twórców Kultury. Możliwość prowadzenia aktywnej działalności kulturalnej Stowarzyszenie zawdzięcza dobrej współpracy z przedstawicielami Urzędu Miasta, Miejskim Centrum Kultury i Sportu, C.K. "Teatr Sztuk", Klubem "Relax", Miejską Biblioteką Publiczną i jej filiami, i z wieloma placówkami oświatowymi - szkołami i przedszkolami. Stowarzyszenie stawia sobie za cel integrowanie środowiska artystycznego w Jaworznie i propagowanie kultury, jest otwarte dla wszystkich twórców, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Prestiżowymi zadaniami Stowarzyszenia są coroczne ogólnopolskie konkursy: poetycki "O Złotą Lirę" oraz malarski "Pędzlem i nitką malowane".

Zdjęcia dzięki uprzejmości A.Tury

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek