Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Ochrona antywłamaniowa w remizach OSP

24 listopada 2016, 09:02

fot. Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie

fot. Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie

W remizach Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworznie zostały zainstalowane systemy alarmowe i monitoringu. Będą chroniły wyposażenie strażaków służące do ratowania życia i dobytku mieszkańców naszego miasta przed potencjalnymi złodziejami.

Ochotnicza Straż Pożarna jest ważnym ogniwem systemu bezpieczeństwa. Ochotnicy wspierają strażaków zawodowych w akcjach gaśniczych i ratowniczych, prowadzą działania z zakresu profilaktyki przeciwpożarowej, organizują szkolenia dla dzieci i młodzieży, a remizy OSP są często też miejscami integracji i spotkań lokalnych społeczności.

To zadanie jest kontynuacją programu modernizacji remiz OSP realizowanego w Jaworznie. W ubiegłym roku MZNK wykonał remonty w kilku strażnicach, między innymi w Byczynie i na Osiedlu Stałym, a przy remizie OSP Długoszyn został wybudowany garaż dla samochodu strażackiego.

W tym roku zapadła decyzja o budowie systemów alarmowych we wszystkich budynkach ochotniczych straży w Jaworznie: OSP Długoszyn, OSP Osiedle Stałe, OSP Ciężkowice, OSP Dąbrowa Narodowa, OSP Byczyna i OSP Jeleń. Wyposażenie używane przez strażaków jest bardzo cenne i służy do ratowania życia i dobytku mieszkańców Jaworzna, dlatego nie może stać się łupem złodziei. Strażnice zostały wyposażone w centrale alarmowe, czujniki ruchu, sygnalizatory akustyczne, zestawy kamer i pozostałe elementy wyposażenia, które z pewnością odstraszy potencjalnych włamywaczy.

W ubiegłym tygodniu pracownicy MZNK razem z kierownictwem poszczególnych jednostek OSP odebrali prace. Inwestycja kosztowała ponad 35 tysięcy złotych. Wykonawca była firma Nowinex z Jaworzna.