319 obsłuży trasę Jaworzno - Chrzanów

3 grudnia 2012, 11:37

Dobre wieści dla podróżujących na trasie Jaworzno - Chrzanów. Dzięki prowadzonym z inicjatywy prezydenta Pawła Silberta rozmowom doszło do porozumienia, w wyniku którego linia autobusowa 319 zostanie utrzymana. Dodatkowo, by usprawnić komunikację, od nowego roku trasa "J-tki" zostanie wydłużona do przystanku "Cezarówka Autostrada".

- Trasa przejazdu autobusu "319" na relacji Jaworzno - Chrzanów nie zmieni się i tak jak dotychczas autobusy będą kursować z Jaworzna do Chrzanowa przez Jeziorki, Koźmin i Balin - wyjaśnia Paweł Bednarek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - Natomiast na terenie samego Jaworzna linia obsłuży dodatkowo Dąbrowę Narodową oraz Łubowiec. Dzięki temu mieszkańcy tych osiedli zyskają bezpośrednie połączenie ze szpitalem.

W dni robocze autobus linii "319" będzie realizował 21 kursów do i z Chrzanowa, a w soboty, niedziele i dni wolne po 10 kursów w każdym kierunku.

W najbliższym czasie zostanie zawarta stosowna umowa pomiędzy Jaworznem a Związkiem Komunalnym "Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie.

- Projekt umowy zakłada, że obie strony będą finansować pełną stawkę dopłaty do wozokilometra na swoim terenie - dodaje Paweł Bednarek.

Organizatorem połączenia będzie Jaworzno, a kursy linii 319 będą obsługiwane jak dotychczas autobusami Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Jaworznie. Bilety okresowe ZK"KM" na linię nr 29 oraz bilety sieciowe będą honorowane w autobusach linii 319 na terenie gminy Chrzanów.