Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wolontariusze roku 2016 wybrani

5 grudnia 2016, 20:36

W Teatrze Sztuk, 5 grudnia br. w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza odbyła się uroczysta gala pierwszej edycji konkursu Wolontariusz Roku 2016 Miasta Jaworzna. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczyli Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl oraz Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki.

Podczas uroczystości nagrodzono dziesięć osób – sześć z nich uhonorowano tytułem wolontariusza roku, a cztery osoby otrzymały wyróżnienia. Ponadto każdy nominowany wolontariusz dostał pamiątkowy dyplom i kwiaty. 

- Naszą powinnością jest zwrócenie uwagi na osoby, które z własnej woli oddają swój czas, swoje serce innemu człowiekowi. Tym samym wyrażają szacunek dla drugiej osoby - wartość, której nie da się kupić za żadne pieniądze – mówiła podczas gali Zastępca Prezydenta Monika Bryl. - Cieszę się, że już pierwsza edycja konkursu spotkała się z  zainteresowaniem. Dzisiejszym spotkaniem chcemy zachęcić jaworznian, by brali z Państwa przykład i budowali nasze społeczeństwo obywatelskie.

Uhonorowani społecznicy oraz zaproszeni na galę goście wysłuchali również koncertu Marka Długopolskiego i przyjaciół.

W tegorocznej edycji nagrodzono :

Obszar I  - profilaktyka, zdrowie i wsparcie społeczne (w tym działania na rzecz rodzin, osób starszych i niepełnosprawnych);

Młodzież - Jakub Drapała
Dorośli - Barbara Bociąga
Wyróżnieni - Marek Nowak i Renata Talarczyk
 
Obszar II  - edukacja, kultura i sport (w tym działania na rzecz dzieci i młodzieży);
 
Młodzież - Katarzyna Zygmunt
Dorośli - Małgorzata Chudzikiewicz
Wyróżnieni - Piotr Helbin
 
Obszar III - ekologia i turystyka (w tym działania dotyczące ochrony przyrody, opieki nad zwierzętami, zapobieganie bezdomności zwierząt).
 
Młodzież - Mateusz Półgęsek
Dorośli - Krystyna Głowacz
Wyróżnieni - Kamila Kumor
 
– Młodym wolontariuszom życzę, by na swojej drodze spotykali przewodników i mentorów. Ludzi z charyzmą, którzy będą wskazywać kierunek działań i pozwolą się rozwijać. Starszym wolontariuszom życzę, by na takich uroczystościach mogli gratulować swoim wychowankom. Bo najpiękniejsze jest móc spotykać się w takich miejscach z osobami, które wychowaliśmy – życzyła społecznikom Przewodnicząca Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego Kinga Jędrzejek. 
 
***
Głównym celem konkursu jest promocja działalności wolontariackiej oraz kształtowanie postaw prospołecznych wśród mieszkańców naszego miasta. Organizatorem konkursu był Prezydent Miasta - z inicjatywy i przy współpracy Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Jaworznie.
 
 
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek