Jarmark Bożonarodzeniowy w Jaworznie

17 grudnia 2016, 19:29

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało zaledwie kilka dni. Dzięki kolorowym iluminacjom i licznym atrakcjom organizowanym w grudniu na jaworznickim Rynku - z pewnością każdy może poczuć prawdziwą świąteczną atmosferę. Kolejnym elementem przybliżającym magię tego okresu był tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbył się dziś na płycie Rynku Głównego.

Za nami spotkanie najmłodszych z Mikołajem oraz tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Na odwiedzających czekało wiele niespodzianek, m.in. kilkadziesiąt pachnących lasem choinek. Podczas Jarmarku mieszkańcy mieli okazję spróbować również potraw wigilijnych i świątecznych słodkości oraz posłuchać występów młodych artystów z jaworznickich szkół i placówek kulturalnych.

- Cieszę się, że inicjatywa organizacji w naszym mieście Jarmarków Świątecznych spodobała się jaworznianom, którzy licznie biorą w nich udział - mówi Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek. - Dlatego też stały się one już niemal tradycją w naszym mieście i systematycznie goszczą w kalendarzu imprez miejskich.

Specjalnie na tę okazję uczniowie jaworznickich szkół i przedszkoli, wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także członkowie stowarzyszeń przygotowali wiele niecodziennych, ręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Jarmark był również znakomitą okazją, by wzbogacić wystrój świąteczny domów lub nabyć niebanalny prezent pod choinkę.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach Jarmarku, również i tym razem przygotowano upominki dla tych, którzy zdobyli świąteczne cegiełki. Wśród odwiedzających rozdano również kilkadziesiąt żywych choinek.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek