Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Prezydent debatował z młodzieżą

10 stycznia 2017, 13:50

W I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie przedstawicieli samorządów szkolnych z Prezydentem Miasta Jaworzna. Na jubileuszowej, piętnastej już debacie pojawiła się bardzo duża liczba uczniów i nauczycieli ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a przygotowana przez młodzież dyskusja obfitowała w ciekawe pytania oraz propozycje.

Spotkanie prezydenta kolejny rok z rzędu poprzedziły warsztaty, podczas których młodzież wspólnie pracowała m.in. nad przygotowaniem najważniejszych - z punktu widzenia młodego pokolenia - tematów do omówienia z Prezydentem Miasta.

Bazą do dyskusji podczas tegorocznego spotkania, był przeprowadzony przez młodzież (podczas warsztatów) kwestionariusz badań opinii społecznej. Uczniowie odpowiadali na pytania, które w ubiegłym roku zostały zadane 600 jaworznianom w czasie badania realizowanego przez TNS Polska. Młodzież mogła przedstawić swój punkt widzenia na wiele miejskich spraw. W wielu tematach wnioski okazały się bardzo zbieżne z wynikami badań, pojawiały się też zagadnienia na które młodzież patrzy zupełnie inaczej niż odpowiadała większość ankietowanych. Bardzo cieszy fakt, że młodzież lubi swoje miasto, widzi w nim wiele szans i chce je pokazywać gościom.

Poruszane podczas spotkania tematy po raz kolejny pokazały, że jaworznicka młodzież interesuje się bieżącym życiem miasta i posiada dużą wiedzę na temat aktualnie prowadzonych w mieście inwestycji. Wśród dominujących zagadnień pojawiały się jak zawsze tematy związane m.in. z wydarzeniami kulturalnymi, edukacją, sportem i rozwojem miasta. Co ważne, uczniowie podczas rozmowy nie tylko pytali prezydenta Silberta o planowane przez miasto inwestycje i przedsięwzięcia, lecz proponowali także własne rozwiązania i dzielili się swoimi pomysłami.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek