Młodzieżowa Rada Miejska już po pierwszej sesji!

18 stycznia 2017, 08:08

Wybór przewodniczącego był jednym z głównych punktów inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej, która odbyła się w czwartek - 12 stycznia na sali obrad Urzędu Miejskiego. Dwudziestu dziewięciu radnych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będzie przez najbliższy rok reprezentować w samorządzie,  jaworznicką młodzież.

Podczas pierwszej sesji młodzież wybrała przewodniczącego rady - Łukasza Zarodę oraz jego dwie zastępczynie - Polę Hulbój i Paulinę Madejczyk.

- Młodzieżowa Rada Miasta pomoże kształtować kompetencje obywatelskie młodych ludzi, pokaże jak podejmować ważne decyzje dla mieszkańców na poziomie lokalnym, ale przede wszystkim pozwoli współdecydować o kwestiach ważnych dla młodzieży. Musimy pamiętać, że aktywne uczestnictwo młodych ludzi w decyzjach i przedsięwzięciach na szczeblu lokalnym jest niezbędne, jeżeli chcemy budować społeczeństwo bardziej demokratyczne, solidarne i kompetentne - mówił Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Młodzieżowa Rada Miasta jest apolitycznym organem reprezentującym młodzież zamieszkałą na terenie Jaworzna. Ma ona charakter konsultacyjny, a podstawą jej działalności jest praca społeczna Radnych.

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej:
Madejczyk Paulina, Lipniak Sylwia , Kopytek Anna, Davtyan Sargis , Smoliło Szymon , Kopeć Paulina, Jałowiecka Julia, Ślusarczyk Oskar, Paluch Bartosz, Ciołczyk Sebastian, Palenta Błażej,  Dybczyk Aleksandra, Musiał Weronika, Hulbój Pola, Materla Anna, Zaroda Łukasz, Stokłosa Łukasz, Aleksandrów Mateusz, Wołodko Beniamin, Czaicki Jakub, Igies Nikodem, Bogusz Julia, Oleksy Katarzyna, Kwaśniewski Krystian, Kołodziej Dominik, Krynicka Natalia, Wnęk Karolina, Suchodolska Dominika, Dziuban Patryk.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek