Kolędowanie w Byczynie

19 stycznia 2017, 10:30

W minioną środę, w klubie "Niko" zaproszeni goście wzięli udział w międzypokoleniowym kolędowaniu. Dla licznie zgromadzonych mieszkańców śpiewały "Byczynianki", dzieci z przedszkola oraz zespół "Iskierki".

W wydarzeniu udział wzięła Zastępca Prezydenta Monika Bryl. Zachęcamy do obejrzenia galerii z wydarzenia.

Śpiewaczy Zespół Ludowy Byczynianki

Zespół istnieje od 1983 roku, uczestniczy w życiu kulturalnym miasta biorąc udział między innymi w Dożynkach Miejskich i licznych przeglądach zespołów folklorystycznych, zarówno w Jaworznie jak i poza jego granicami. Ponadto "Byczynianki" aktywnie włączają się w działalność Klubu i życie dzielnicy występując na wszystkich imprezach okolicznościowych oraz dzieląc się swym doświadczeniem i wspomnieniami z zakresu dawnych obrzędów ludowych. Zespół liczy 20 osób.

ObrazekObrazekObrazek