Nowe mieszkania dla lokatorów budynku przy ul. Koszarowej 10

19 stycznia 2017, 14:04

fot. MZNK Jaworzno

Od 2016 roku lokatorzy budynku przy ulicy Koszarowej 10 stopniowo przenoszeni są do uprzednio wyremontowanych mieszkań komunalnych. Plotka o tym, jakoby gmina wyrzucała mieszkańców tego budynku na bruk jest nieprawdziwa.

W należącym do gminy budynku przy ulicy Koszarowej 10 aktualnie zasiedlonych jest jeszcze 6 mieszkań. Większość zamieszkujących tutaj osób została przeniesiona do innych mieszkań gminnych w 2016 roku. Przeprowadzka pozostałych lokatorów budynku odbędzie się w pierwszych miesiącach tego roku.

- Krążą nieprawdziwe informacje, jakoby gmina wyrzucała mieszkańców budynku przy ulicy Koszarowej 10 na bruk. Chciałem je zdementować. Między innymi dla tych osób pod koniec 2016 roku MZNK remontował mieszkania komunalne w innych budynkach. Dla każdej osoby opuszczającej budynek przy Koszarowej zapewnione jest nowe lokum - wyjaśnia Tomasz Jewuła, Dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

Budynek przy ulicy Koszarowej 10 wchodził w skład koszarów wojskowych, które powstały w Szczakowej na początku ubiegłego wieku. W czasach powojennych budynki, które dawniej zapewniały kwatery żołnierzom zostały dostosowane do potrzeb nowych mieszkańców. Aby zapewnić lokatorom dobre warunki nieruchomość wymaga kompleksowego remontu, na który MZNK obecnie nie ma środków.

Niezbędne do wykonania prace to między innymi: kompletna wymiana dachu, wymiana stropów na wszystkich kondygnacjach, przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej, przebudowa sieci elektrycznej, budowa sieci c.o., wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej i wiele innych. W związku z tym lokatorzy tego budynku stopniowo przenoszeni są do mieszkań gminnych, które uprzednio zostały wyremontowane. Tu warto zaznaczyć, że nawet w przypadku posiadania odpowiedniej kwoty do przeprowadzenia wyżej wymienionych prac, budynek na czas tak dużego remontu musiałby zostać opróżniony.

Po przesiedleniu wszystkich lokatorów z Koszarowej 10, budynek zostanie zabezpieczony przed możliwością wejścia osób postronnych do czasu podjęcia przez gminę decyzji, co do przyszłego wykorzystania lub sprzedaży tej nieruchomości.