Przegląd kolęd i pastorałek zespołów śpiewaczych

26 stycznia 2017, 10:25

W środę, 25 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie odbył się przegląd kolęd i pastorałek w wykonaniu jaworznickich zespołów śpiewaczych. W wydarzeniu wziął udział Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek, który uhonorował za kilkudziesięcioletnią pracę w Zespole Śpiewaczym Byczynianki - Józefę Kotylę.

W kolędowej biesiadzie udział wzięło sześć zespołów śpiewaczych: Dąbrowianki Jaworznianki, Jelenianki, Dobrzanki, Ciężkowianki i Byczynianki. Zespoły zaprezentowały się przy wsparciu najmłodszego pokolenia jaworznian, które już teraz kontynuuje lokalne tradycje.

Podczas spotkania Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek, odczytał również list od Prezydenta Pawła Silberta skierowany do Józefy Kotyli, byczynianki, która 32 lata pełniła funkcję kierowniczą w Zespole Śpiewaczym "Byczynianki".

- Tradycja i wiedza jaką Państwo przekazali oraz wciąż przekazują kolejnym pokoleniom jest nieocenione dla jaworznian i historii naszego regionu - odczytał Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Zdjęcia dzięki uprzejmości A.Tury

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek