Narciarze odebrali puchary

21 lutego 2017, 15:01

Uroczyste wręczenie pucharów dla najlepszych ekip w klasyfikacji drużynowej

225 uczniów i nauczycieli z ponad trzydziestu jaworznickich placówek oświatowych brało udział w tegorocznych Narciarskich Mistrzostwach Jaworzna Szkół w Slalomie Gigancie. Najlepsi narciarze odebrali nagrody indywidualne na stoku, natomiast we wtorek - 21 lutego - w Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste wręczenie pucharów dla najlepszych ekip w klasyfikacji drużynowej.

Tegoroczne zawody odbyły się w Istebnej na wyciągu Złoty Groń pod hasłem Slalom Gigant. Na starcie stanęło 14 szkół podstawowych, 11 szkół gimnazjalnych oraz 5 szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy zostali podzieleni na dziesięć kategorii wiekowych. Po zawodach odbyło się uroczyste wręczenie statuetek i nagród w kategorii indywidualnej.

Nagrody i wyróżnienia w kategorii drużynowej wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek 21 lutego br. w sali obrad Urzędu Miejskiego.

Głównym celem imprezy jest popularyzacja narciarstwa zjazdowego wśród uczniów jaworznickich szkół oraz propagowanie aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Organizatorami tego wydarzenia jak co roku jest Miasto Jaworzno, oddział PTTK w Jaworznie oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu.

Szkoły podstawowe:

1. miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 - 255 pkt