Harmonogram wydarzeń w Muzeum Miasta Jaworzna

10 marca 2017, 14:37

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem lekcji, warsztatów, wystaw i innych ciekawych wydarzeń przygotowanych przez Muzeum Miasta Jaworzna na marzec 2017.

10 marca (piątek), godz. 17.00

Rękodzieło w muzeum, warsztaty z szydełka tunezyjskiego - biletowane.

14 marca (wtorek), godz. 18.00

Spotkanie z kulturą żydowską, Zasady koszerności w judaizmie - prowadzenie Jarosław Banyś.

17 marca (piątek), godz. 17.00

Rękodzieło w muzeum, glina. Oszklony zwierzyniec - biletowane.

18 marca (sobota), godz. 10.00

Dzieje papieru i papiernictwa - warsztat z czerpania papieru - prowadzenie Tomasz Karżewicz.

24 marca (piątek), godz. 11.00

VIII Miejski Konkurs Historyczny "Z dziejów mojego miasta" - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

24 marca (piątek), godz. 17.00

Rękodzieło w muzeum, wielkanocny decoupage - biletowane.

31 marca (piątek), godz. 18.00

Rekonstrukcja kolacji szabatowej - biletowane.

Wystawa czasowa:

Dzieje papieru i papiernictwa - sala główna.

Wystawa przede wszystkim popularyzuje wiedzę związaną z historią papieru i techniką jego produkcji. Treści te zaprezentowane zostały na planszach stanowiących główny element ekspozycji. Całość wzbogacona została oryginalnymi obiektami pochodzącymi ze zbiorów Muzeum Papiernictwa, są to m.in. pochodzące z początku XX w. formy czerpalnicze, zabytkowa aparaturą służącą do oznaczenia wybranych właściwości papieru, przedwojenne i współczesne wzorniki papierów. Wystawie towarzyszy również specjalne stanowisko warsztatowe, które można wykorzystać do prowadzenia warsztatów czerpania papieru przez cały czas prezentacji wystawy.