Kropla dla Sudanu

28 marca 2017, 15:20

Blisko 300 uczniów z dwóch jaworznickich szkół – I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, stworzyło na Stadionie Azotania "żywą kroplę wody" w ramach akcji "Jaworznianie dla Sudanu Południowego". Przedsięwzięcie było częścią działań, których celem jest zebranie funduszy na budowę studni w Sudanie Południowym.

Wydarzenie "Kropla dla Sudanu Południowego" było elementem akcji "Jaworznianie dla Sudanu Południowego", która ma na celu zebranie funduszy na budowę studni w Sudanie Południowym. To kolejne, po wizycie Janiny Ochojskiej, ważne wydarzenie edukacyjne towarzyszące zbiórce. Młodzież czynnie biorąc udział w spotkaniu może pokazać gest wsparcia wobec mieszkańców tych krajów, w których ludzie nie mają dostępu do czystej wody pitnej.

Podczas spotkania nakręcony został film, który można będzie oglądać na stronie Polskiej Akcji Humanitarnej oraz szkół biorących w nim udział.