Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Międzyszkolny Integracyjny Turniej Boccia

10 kwietnia 2017, 15:25

Międzyszkolny Integracyjny Turniej Boccia

Międzyszkolny Integracyjny Turniej Boccia

Uczniowie jaworznickich szkół oraz podopieczni placówek niosących pomoc osobom niepełnosprawnym wzięli udział w III Międzyszkolnym Integracyjnym Turnieju Boccia. Zawody, których organizatorem była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Ratownik Górniczy", odbyły się w poniedziałek - 10 kwietnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworznie, mieszczącym się przy ul. Towarowej 61.

Po zakończeniu rozgrywek w ramach III Międzyszkolnego Integracyjnego Turnieju Boccia wszyscy uczestnicy mogli liczyć na upominki od organizatorów, a najlepsi zawodnicy zostali wyróżnieni pucharami i nagrodami. W ceremonii zakończenia zawodów oraz we wręczeniu laurów uczestniczył zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek oraz kierownik Referatu Kultury i Sportu - Roman Jońca.

Wybór bocci, jako dyscypliny integrującej osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi, w każdym wieku, nie jest przypadkowy. Na stronie www.lodolamacze.info.pl, sport ten jest charakteryzowany w następujący sposób: BOCCIA jest jedną z dyscyplin paraolimpijskich (...), posiadającą walory rehabilitacyjno - sportowe. Jest grą integracyjną, która oprócz rywalizacji, przynosi satysfakcję i przyjemność. W BOCCIĘ mogą grać osoby niepełnosprawne nawet z cztero-kończynowym porażeniem. Mogą w nią grać także osoby pełnosprawne, dlatego cały czas podkreśla się walory o charakterze integracyjnym tej gry. BOCCIA oprócz tego, że kształtuje sprawność fizyczną, to także daje możliwość działania w duchu oraz atmosferze tolerancji oraz wzajemnego poszanowania. Uczestnicy tego typu gry nie są w żaden sposób ograniczeni wiekowo czy sprawnościowo, gdyż Boccia posiada wiele rozwiązań taktycznych.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek