Finał konkursu "Praca Górnika i Energetyka - oczami dziecka"

11 kwietnia 2017, 13:30

Finał konkursu plastycznego pt. Praca Górnika i Energetyka - oczami dziecka

Finał konkursu plastycznego pt. "Praca Górnika i Energetyka - oczami dziecka"

We wtorek, 11 kwietnia br., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbył się finał konkursu plastycznego pt. "Praca Górnika i Energetyka - oczami dziecka", którego organizatorem jest Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Jaworznie. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

W ramach konkursu dzieci mogły się wykazać talentem plastycznym i wykreować swoje wyobrażenie o pracy górnika i energetyka. Nadrzędnym celem konkursu było stworzenie dzieciom możliwości wypowiedzi artystycznej. Wydarzenie służy również zwróceniu uwagi najmłodszego pokolenia na znaczenie tych zawodów, między innymi dla rozwoju ich rodzinnych miast. Jest to również doskonała okazja do porównania wiedzy i wyobrażeń, jaką na ten temat posiadają mali artyści.

Na tegoroczną edycję konkursu nadesłanych zostało 315 prac, odpowiednio w następujących kategoriach wiekowych: przedszkolaki 44 prace, kl. I - III 172 prace, kl. IV - VI 89 prac oraz grupa specjalna - 10 prac.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek