Konkurs Pocztów Sztandarowych

21 kwietnia 2017, 19:00

II Międzyszkolny Konkurs Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych

Pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pawła Silberta, w piątek 21 kwietnia br. w Gimnazjum nr 1 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pocztów Sztandarowych. Konkursowym zmaganiom przyglądali się Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek oraz Sekretarz Miasta Ewa Sidełko – Paleczny.

Podczas uroczystości zaprezentowały się poczty sztandarowe biorące udział w zmaganiach. Uczestnicy spotkania mieli również okazję obejrzenia występu artystycznego przygotowanego przez uczniów Gimnazjum nr 1. Nagrody laureatom Międzyszkolnego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych zostaną wręczone po uroczystościach państwowych 3 Maja, pod Pomnikiem Niepodległości.

Współorganizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Jaworznie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Katowicach, Tarnowski Oddział Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, Parafia św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie oraz Muzeum Miasta Jaworzna.

Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych

Konkurs Pocztów Sztandarowych

• I miejsce – Gimnazjum nr 4,
  • II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące,
  • III miejsce – Gimnazjum nr 1.

Konkurs Wiedzy o Barwach i Symbolach Narodowych

• I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6,
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 16,
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 15.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek