Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

11 maja 2017, 09:21

Tak wyglądały ubiegłoroczne obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

Tegoroczne Dni Godności Osób Niepełnosprawnych rozpoczną się 17 maja symbolicznym przekazaniem kluczy do bram Jaworzna. Honorowy patronat nad XVII. edycją wydarzenia objął Prezydent Miasta Jaworzna, Paweł Silbert.

Oto szczegółowy harmonogram XVII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych:

17 maja 2017 r. (środa), godz. 10:00 - 13:00 - Rynek Główny w Jaworznie lub Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS (w przypadku deszczowej aury):

• godz. 9:45 - zbiórka na bocznym parkingu między Muzeum Miasta Jaworzna a Miejską Biblioteka Publiczną, przejście na płytę Rynku Głównego lub do Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS (w przypadku deszczowej aury),
  • godz. 10:15 - inauguracja obchodów XVII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych:
    • pokaz szermierki na wózkach, plenerowe przedstawienie teatralne, występ szczudlarzy, pokaz baniek mydlanych, warsztaty ceramiczne,
    • DJ MARTIN - muzyka i zabawa...

18 maja 2017 r. (czwartek), godz. 10:00 - 13:00, Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS w Jaworznie:

• godz.10:00 - Piknik Naukowy "Rehabilitacja nie musi być nudna" - różne techniki wykorzystywane w pracy terapeutyczno-rehabilitacyjnej, poradnictwo medyczne.

19 maja 2017 r. (piątek), godz. 9:00 - 13:00, Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS w Jaworznie:

• VI Paraolimpiada: "Od Przedszkolaka  do Paraolimpijczyka": popularyzacja zdrowego stylu życia poprzez kulturę fizyczną i rozgrywki sportowe.

24 maja 2017 r. (środa), godz. 14:00 - 18:00, Sala Obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie:

• Miejska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa: "Całościowe zaburzenia rozwoju - jak pomóc dziecku i jego rodzinie" o wiodącej tematyce: wczesne wspomaganie rozwoju dzieci.

13 - 31 maja 2017 r. - Galeria Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej:

• wystawa prac artystycznych w ramach przeglądu pn. "Rehabilitacja nie musi być nudna",
  • wystawa fotografii wielkoformatowej, powstałej w ramach projektu "CZĘŚCI WSPÓLNE ZNAJDŹ PODOBIEŃSTWA. WIĘCEJ NAS ŁĄCZY. PLAŻE DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH".