Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

3 mln zł na kolejny etap obwodnicy

18 maja 2017, 12:28

Na zdjęciu rondo przy GEOsferze, z którego rozpocznie swój przebieg nowy odcinek Obwodnicy Północnej.

Na zdjęciu rondo przy GEOsferze, z którego rozpocznie swój przebieg nowy odcinek Obwodnicy Północnej.

Jaworzno otrzymało dofinansowanie w kwocie nieco ponad 3 mln zł na realizację trzeciego odcinka Obwodnicy Północnej Miasta wraz z budową tunelu pieszo-rowerowego pod obwodnicą. Dzięki tym środkom powstanie nowa droga - od ronda przy GEOsferze do skrzyżowania na Chropaczówce.

W ramach projektu powstanie  droga o długości 800 m wraz z pełną infrastrukturą, zaopatrzona w ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 m oraz obiekt inżynierski zapewniający przejazd rowerzystom i przejście pieszym.

Przypomnijmy, projekt przebudowy układu drogowego w Jaworznie jest realizowany etapowo. Roboty wykonane w ramach otrzymanego dofinansowania zapoczątkują  połączenie Obwodnicy Północnej od strony zachodniej Jaworzna z ul. Grunwaldzką (DK 79) w ramach zadania "Miasto Twarzą do Autostrady" - budowy ul. Nowoszczakowskiej.

Planowana inwestycja przebiegać będzie nowym śladem, w większości przez tereny niezabudowane. W ciągu projektowanego odcinka obwodnicy zostaną wybudowane dwa zjazdy - na osiedle Sfera oraz do istniejących zabudowań jednorodzinnych. Nowa droga będzie łączyła się z ul. Św. Wojciecha na rondzie w okolicy GEOsfery - powstanie tam czwarty wlot. Po stronie południowej obwodnicy zaprojektowano również drogę dla rowerów. Tunel znajdzie się pod projektowanym wlotem ronda i umożliwi bezkolizyjny ruch pieszych w obrębie całego skrzyżowania.