JBO 2018: Ruszają spotkania

19 maja 2017, 11:00

Już 22 maja br. ruszają spotkania informacyjne organizowane dla mieszkańców wszystkich obszarów konsultacyjnych na temat nowych zasad do JBO 2018.

Już w najbliższy poniedziałek ruszają spotkania informacyjne organizowane dla mieszkańców wszystkich obszarów konsultacyjnych na temat nowych zasad do JBO 2018. Pierwsze spotkania zaplanowane na 22 maja br. odbędą się w obszarach Azot, Stara Huta oraz Bory.

Wzorem poprzednich edycji na spotkaniach będą prezentowane najważniejsze informacje dotyczące nowej edycji JBO. Mowa będzie m.in. o sposobie zgłaszania inicjatyw zarówno ogólnomiejskich jak i lokalnych, trybie ich weryfikacji i zasadach późniejszego głosowania.

Przypomnijmy, nowa edycja JBO 2018 daje możliwość składania wniosków i realizacji projektów dzielnicowych i ogólnomiejskich. Kwota 1,5 mln zł zostanie wykorzystana w dwudziestu obszarach konsultacyjnych równo po 75 tys. zł. Pula 1,2 mln zł to środki w budżecie ogólnomiejskim. Pozostałe środki przeznaczone zostaną na utrzymanie i podnoszenie jakości już powstałych obiektów oraz akcję promocyjną. Łączna pula pieniędzy przeznaczonych na JBO 2018 to 3 mln zł. Dołącz i aktywnie wspieraj rozwój dzielnic i miasta.

Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań: