25 lat PSP - konkurs plastyczny

19 maja 2017, 11:41

25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni

Uroczystym spotkaniem na Sali Obrad Urzędu Miejskiego zakończyły się powiatowe eliminacje konkursu plastycznego "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni".  Nagrody zwycięzcom wręczyła dzisiaj Zastępca Prezydenta Monika Bryl. Celem konkursu jest ukazanie strażaków i ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.

Sztuka ma również za zadanie zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwić odbiorców oraz twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia.

Prace oceniane były w następujących kategoriach: I grupa - autorzy w wieku od 6 do 9 roku życia, II grupa - autorzy w wieku od 10. do 13. roku życia, III grupa - autorzy w wieku od 14. do nieukończonego 18 roku życia, IV grupa - uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, oddziałów integracyjnych, którzy nie ukończyli 18 roku życia.

Wyniki konkursu:

I grupa wiekowa

• Wiktoria Kozłowska
  • Julia Rzepniewska
  • Franciszek Palka
  • Mateusz Zięba

II grupa wiekowa

• Jakub Szklarek
  • Mateusz Sadowski
  • Emilia Łabaj
  • Wiktoria Rogal

III grupa wiekowa

• Katarzyna Larysz
  • Aleksandra Boba
  • Borys Piasecki

***

Głównym zadaniem Konkursu "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" jest przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna oraz promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Prace miały za zadanie zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwić odbiorców oraz twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek