20-lecie jaworznickiego Hospicjum

23 maja 2017, 15:16

20-lecie Hospicjum Homo - Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie

We wtorek, 23 maja w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się I Konferencja Psychoonkoligiczna - "Wiem, boję się mniej", zorganizowana przez Stowarzyszenie Hospicjum Homo - Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania 20 lat działalności jaworznickiego hospicjum.

Prezydent Miasta Paweł Silbert podziękował pracownikom jaworznickiego hospicjum za 20 lat ciężkiej pracy na rzecz pacjentów placówki, ale też za pomoc i opiekę nad ich rodzinami. Słowa uznania wyraziły również Zastępca Prezydenta Monika Bryl oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Anna Lichota.

Zebrani na uroczystym spotkaniu wysłuchali wykładów: ks. Biskupa Jerzego Rysia - "Czy można być miłosiernym na wzór Brata Alberta w dzisiejszych czasach?", dr n.med. Zbigniewa Bohdana -” Zdobywanie góry” oraz dr n.med. Marcina Jabłońskiego - 'Wiem, boję się mniej'.

Ponadto rozdane zostały "Alberty" - nagrody przyznawane laureatom konkursów organizowanych w ramach Kampanii Pola Nadziei. Zwieńczeniem uroczystości był koncert kwartetu Archetti Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna.

Zdjęcia dzięki uprzejmości A.Tury

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek