Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Nowa funkcja w terminalach Open Payment System

24 maja 2017, 09:14

Pasażerowie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie od 12 stycznia br. mogą zapłacić za przejazd, używając jedynie zbliżeniowej karty płatniczej.

Pasażerowie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie od 12 stycznia br. mogą zapłacić za przejazd, używając jedynie zbliżeniowej karty płatniczej.

Wdrożony w styczniu 2017 r. nowy system wnoszenia opłat za przejazdy autobusami Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie przy wykorzystaniu zbliżeniowych kart płatniczych zyskuje coraz większe zainteresowanie pasażerów. By usprawnić funkcjonowanie systemu wprowadzona została nowa usługa, dzięki której podróżujący będą mogli łatwo i szybko sprawdzić ważność swojego biletu.

- Rosnące wyniki sprzedaży biletów zakupionych w szybki i bezpieczny sposób utwierdzają nas w przekonaniu, że nowa usługa zyskała akceptację podróżnych - tłumaczy Maciej Zaremba, rzecznik prasowy PKM Jaworzno. - Jednocześnie z uwagą wsłuchujemy się we wszelkie sugestie jakie zgłaszają pasażerowie. Jednym z powtarzających się postulatów był wniosek o umożliwienie w pojeździe weryfikacji poprawności wniesienia opłaty za przejazd. Wspólnie z naszym partnerem, Mennicą Polską S.A., uruchomiliśmy więc dodatkową funkcję w terminalach płatniczych.

Od teraz, aby podglądnąć ważność biletu, wystarczy na ekranie urządzenia wybrać opcję "SPRAWDŹ BILET", przyłożyć kartę do czytnika i po usłyszeniu sygnału dźwiękowego odczytać na wyświetlaczu informacje.

- Liczymy, że to usprawnienie przekona kolejnych pasażerów do nowej formy płatności - dodaje Maciej Zaremba.

Obrazek