Nowoczesna SP 3

4 stycznia 2013, 13:34

W grudniu dobiegł końca remont i termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi na Niedzieliskach. Oprócz nowoczesnego budynku szkoły, uczniowie wraz z początkiem roku mogą cieszyć się również z nowo otwartej pracowni komputerowej.

- Prace remontowe zostały wykonane kompleksowo, co w znaczący sposób podniesie standard użytkowania budynku, a także zapewni ciepłe i bardziej komfortowe warunki zarówno uczniom jak i gronu pedagogicznemu - wyjaśnia Bogusława Śledzińska, dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowo-Wychowawczych.

W ramach projektu przeprowadzono wymianę instalacji c.o., stolarki okiennej oraz drzwi, ponadto ocieplono ściany zewnętrzne i stropodachy. Całkowity koszt termomodernizacji obiektu to ponad 5 mln złotych, z czego prawie 4 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Ponadto w ramach projektu „Linux w szkole”, w SP 3 powstała także nowa i w pełni wyposażona sala informatyczna, oparta na systemie Linux. Uroczystego otwarcia nowej pracowni, w której znajdują się 24 stanowiska komputerowe dokonał wiceprezydent - Tadeusz Kaczmarek.