100 lat Azotu - Wystawa

13 czerwca 2017, 11:33

100 lat Azotu - Wystawa

Do 10 lipca br. jaworznianie mają okazję odwiedzić jubileuszową wystawę poświęconą 100-leciu istnienia Zakładów Chemicznych Organika - Azot w Jaworznie. Wystawa dostępna jest w Muzeum Miasta Jaworzna w Galerii Antresola. Zakłady Chemiczne Organika-Azot SA w Jaworznie to firma z bogatą tradycją i dużym doświadczeniem związanym z funkcjonowaniem na rynku rolnym w Polsce.

W piątek, 9 czerwca br. odbył się wernisaż wystawy, w którym uczestniczyli przedstawiciele Zakładów Organicznych Azot.

Na rok 2017 przypadają w Grupie Azot dwa ważne jubileusze. W 1917 roku, czyli dokładnie 100 lat temu, prof. Ignacy Mościcki założył w Jaworznie Zakłady Chemiczne Azot, które nieprzerwanie od 100 lat działają produkując środki ochrony roślin dla rolnictwa.
To jednocześnie 15-lecie Grupy Azot. Zakłady Chemiczne nieprzerwanie produkują środki ochrony roślin dla rolnictwa i sadownictwa, ale również od 2009 roku są przetwórcą rolno-spożywczym, prowadząc handel zbożami czy tłocznię oleju rzepakowego na cele biopaliwowe.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek