Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

VI edycja Rajdu Nordic Walking już w sobotę!

14 czerwca 2017, 09:59

VI Rajd Nordic Walking

VI Rajd Nordic Walking

Już w sobotę, 17 czerwca wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu na łonie natury, będą mieli okazję do wspólnego "spaceru" po malowniczych terenach GEOsfery podczas VI edycji Rajdu Nordic Walking, który w ubiegłym roku przyciągnął aż 453 uczestników. Zapisy dla chętnych do pojawienia się na starcie imprezy trwają do dzisiaj tj. środy - 14 czerwca br.

Tradycyjnie już Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki - pomysłodawca, inicjator i czynny uczestnik zawodów. W organizację imprezy włączyła się także Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl.

Zgłaszać można się poprzez stronę Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Zawodnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mogli pokonać jeden z dwóch przygotowanych dystansów. W zależności od indywidualnych możliwości, chęci i samopoczucia zawodnicy będą mogli wybrać pomiędzy odcinkiem ok. 6 km oraz tym 9 kilometrowym. Podobnie jak w ubiegłych latach trasa będzie przebiegała wśród malowniczej przyrody GEOsfery, a także przez Dobrą, Chrząstówkę i Warpie. Choć rajd ma charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie grupa wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą udzielać cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking.

Na uczestników rajdu czekać będzie szereg niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Każdy zawodnik, który zgłosi się do imprezy w wyznaczonym przez organizatorów czasie przez panel zgłoszeniowy i ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom. Przewidziane są również nagrody rzeczowe dodatkowe i upominki dla uczestników imprezy. Uhonorowani zostaną również najstarsza i najstarszy uczestnik.

Serdecznie zapraszamy więc do wzięcia udziału w tegorocznej, szóstej już edycji Rajdu Nordic Walking!!!

Obrazek