Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Podłącz się do kanalizacji

30 czerwca 2017, 10:26

Podłącz się do kanalizacji

Podłącz się do kanalizacji

Chcesz szybko i sprawnie podłączyć się do miejskiej sieci kanalizacyjnej? Złóż do 31 sierpnia wniosek na budowę przyłącza kanalizacyjnego w siedzibie MPWiK i już końcem roku odprowadzaj ścieki do kanalizacji, zamiast do nieszczelnego szamba. Dodatkowo zyskaj 10 lat gwarancji oraz możliwość pozyskania dotacji z Urzędu Miasta. Wnioski mogą składać wszystkie osoby posiadające techniczną możliwość do podłączenia.  

Mowa tu o posesjach, które znajdują się w ulicach, dzielnicach w których sieć sanitarna już funkcjonuje, czyli kanalizacja została wybudowana i odebrana. 

- Wnioski z tych terenów, złożone do 31 sierpnia mają szanse otrzymać dotację z Urzędu Miejskiego w wysokości połowy wartości przyłącza, jednak nie więcej niż 2 000 zł. Dodatkowo zgłoszone do końca wakacji podłączenia, będą realizowane przez MPWiK na preferencyjnych warunkach cenowych. Dokumenty złożone na budowę przyłącza po tym terminie, mogą być realizowane bez gwarancji otrzymania dotacji miejskiej - tłumaczy Michał Golasowski, kierownik Dział Eksploatacji Sieci Wod-Kan.

Wynika to z harmonogramu, liczby zgłoszonych posesji do podłączenia, obecnie budowanych przyłączy oraz bezpośrednio z regulaminu przyznawania dotacji UM, w którym jest zapisane, że wnioski składane w Wydziale Komunalnym i Ochrony Środowiska przy ul. Plac Górników 5 przyjmowane są do 15 października, a ich rozliczenie może potrwać do 15 grudnia.

Termin do 31 sierpnia bierze się z powyższych uwarunkowań oraz z samego czasu realizacji. Obecny czas budowy przyłącza przez MPWiK może wynieść do 3 miesięcy. W swojej ofercie kompleksowej usługi wodociągi wykonują projekt, uzgodnienia branżowe oraz geodezyjne, a także na powstałe przyłącze udzielają 10-letniej gwarancji. Ponadto część płatności, na życzenia klienta, może zostać rozłożona na raty. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie MPWiK ul. św. Wojciecha 34 w Dziale Eksploatacji Sieci lub pod numerem telefonu 32 / 318 60 37.

Szczegóły w sprawie dotacji miejskiej można poznać w Wydziale Gospodarki Komunalnej - ul. Plac Górników 5, pod numerem telefonu 32 / 618 16 82 oraz na stronie internetowej www.bip.jaworzno.pl w zakładce Przyłącza kanalizacyjne.