Rzeźbiarze z krakowskiej ASP tworzą w Jaworznie

4 lipca 2017, 10:52

Rzeźbiarze z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych tworzą w Jaworznie

Od poniedziałku, 19 czerwca br. w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera przebywa i tworzy - pod okiem wykładowców - grupa studentów z ASP w Krakowie. Są oni uczestnikami pleneru zorganizowanego przez uczelnię i Muzeum Miasta Jaworzna.

W trakcie ostatnich 3 tygodni w naszym mieście powstawały rzeźby i instalacje przestrzenne, które już wkrótce zostaną wkomponowane w przestrzeń miejską Jaworzna. Idea prezentowania sztuki w miejscach powszechnie dostępnych to od dawna znany i akceptowany społecznie sposób. Przestrzeń publiczna, przestrzeń miasta to bogata, podlegająca ciągłym przemianom przestrzeń wystawiennicza. Stanowi dla artystów skarbnicę inspiracji i wzorów.

Już wkrótce, obok siedzącego na rynku drwala oraz górników zlokalizowanych na Plantach, będzie można zobaczyć nowe kreacje artystyczne. Realizację pleneru wspiera Miejski Zarząd Dróg i Mostów.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek