Wyniki konkursów na dyrektorów szkół

19 lipca 2017, 13:24

fot. www.fotolia.com

Znane są już wyniki konkursów na dyrektorów jaworznickich placówek oświatowych. Po przeprowadzonych postępowaniach, powołana przez Prezydenta Miasta komisja konkursowa wybrała kandydatów, którzy będą kierowali placówkami oświatowymi przez najbliższych 5 lat. W jednym przypadku zarekomendowano kandydata w odrębnej procedurze.

W dniu 7 lipca 2017 r. przeprowadzone zostały cztery postępowania konkursowe dla wyłonienia kandydatów na stanowiska dyrektorów trzech przedszkoli miejskich: Przedszkola Miejskiego nr 1 w Jaworznie, Przedszkola Miejskiego nr 4, Przedszkola Miejskiego nr 5 w Jaworznie oraz Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie.

W przypadku przedszkoli konkursy zostały rozstrzygnięte i kandydatami zostali dotychczasowi dyrektorzy: Przedszkola Miejskiego nr 1 – Agnieszka Matuszewska, Przedszkola Miejskiego nr 4 – Jadwiga Pieczka, Przedszkola Miejskiego nr 5 – Wioletta Panuś. Natomiast  w przypadku konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 3 nie wyłoniono kandydata w postępowaniu konkursowym.

W takiej sytuacji, zgodnie z przepisami prawa oświatowego, Prezydent Miasta powierzy stanowisko dyrektora, ustalonemu w porozumieniu ze Śląskim Kuratorem Oświaty kandydatowi. NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego wspólnie zarekomendowały na to stanowisko Rafała Sobóla, wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 16 w Jaworznie, jako kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie.

Rafał Soból pełni funkcję wicedyrektora SP nr 16 od 1 września 2006 r. Posiada więc dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie zarządzania szkołą podstawową. Dał się poznać jako osoba kompetentna, odpowiedzialna, potrafiąca współpracować zarówno ze swoim bezpośrednim przełożonym, radą pedagogiczną, pracownikami nie będącymi nauczycielami jak i rodzicami.

W postępowaniu konkursowym na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 w Jaworznie, w którym uczestniczył jako kandydat, wykazał się perfekcyjnym przygotowaniem, zaprezentował też interesującą koncepcję funkcjonowania i rozwoju szkoły.

Akceptując rekomendację związków oraz mając na uwadze to, że dyrektora należy powołać z dniem 1 września 2017 r. Prezydent rozpoczął procedurę uzgadniania kandydata ze Śląskim Kuratorem Oświaty oraz poinformował p. o. dyrektora Zespołu o tym, że zwróci się z wnioskiem, aby Rada Pedagogiczna Zespołu wyraziła opinię w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora ZS nr 3 Rafałowi Sobólowi.