Dwie szkoły z dofinansowaniem na boiska

21 lipca 2017, 13:05

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 5 - Osiedle Stałe.

Dobre informacje napłynęły z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które rozpatrywało wnioski gmin o dofinansowanie do remontów bazy sportowej przy szkołach. Już poprzedni rok przyniósł pozytywne rozstrzygnięcia wniosków złożonych przez Wydział Inwestycji Miejskich. Teraz kolejne pieniądze trafią do Jaworzna.

Przy Szkołach Podstawowych nr 5 (Osiedle Stałe) i nr 18 (Ciężkowice) dzieci już mogą korzystać z wielofunkcyjnych boisk. Przy SP 19 (Jeziorki) na ukończeniu jest budowa sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego – trwają prace, których koniec zaplanowano na 31 sierpnia 2017 r. Z budżetu miasta prezydent Paweł Silbert, tylko na ten cel przeznaczył w 2016 roku ponad 2,8 mln zł, dodatkowo ponad 700 tys zł zostało pozyskanych ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

We wtorek dotarły dobre wiadomości z Ministerstwa, które pozytywnie rozpatrzyło wnioski Jaworzna i przyznało na remont boisk przy I Liceum Ogólnokształcącym (Podwale) i Szkole Podstawowej nr 22 (Jeleń) kwotę 627 600,00 zł. Wkład finansowy gminy to ponad 1,3 mln zł. Dzięki tym środkom przy szkołach powstaną boiska wielofunkcyjne. Plac budowy został oddany wykonawcom, którzy na wykonanie zadania mają czas do 30 września 2018 r.

Przy I LO stara asfaltowa nawierzchnia zostanie pokryta bezpiecznym poliuretanem, a boisko przeznaczone będzie do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. Infrastruktura do lekkoatletyki będzie wyposażona w czterotorową bieżnię tartanową do biegu na 60m z przestrzenią startową i wybiegiem, rozbieg tartanowy z piaskownicą do skoku w dal, koło z rzutnią do pchnięcia kulą, powstanie także popularna siłownia street workout. Dodatkowo zabudowana zostanie mała architektura, nowe chodniki, oświetlenie i monitoring.

Drugim obiektem jest boisko przy Szkole Podstawowej nr 22 w Jaworznie, zlokalizowane w dzielnicy Jeleń. Uczniowie w przyszłym roku będą mogli korzystać z boiska do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Również fani lekkiej atletyki zyskają czterotorową bieżnię do biegu na 60 m, rozbieg do skoku w dal. Całość pokryta będzie nawierzchnią dwuwarstwową poliuretanowo – gumową. Nowe chodniki, mała architektura, instalacje elektryczne, sanitarne i monitoring to już standard w tego typu inwestycjach.

- Cieszę się, że boisko przy I LO zyska nowe oblicze. Kiedy pięć lat temu zostawałam dyrektorem tej placówki to było jedno z moich głównych założeń. Uczniowie szkoły osiągają wiele sukcesów sportowych, dostają się na AWF, zawodowo trenują koszykówkę, siatkówkę i lekką atletykę, po stworzeniu nowego kompleksu szanse na ich sukcesy jeszcze bardziej się zwiększą – mówi Patrycja Pietraszczyk, dyrektor I LO. -Młodzież coraz chętniej uczestniczy w zajęciach wfu, zauważamy, że znacznie zmniejszyła się ilość zwolnień lekarskich. Nowe boisko to również okazja do nowych innowacyjnych zajęć, a z moją kadrą uczniowie na pewno nie będą się nudzić na zajęciach.

To niejedyne inwestycje w bazę sportową realizowane przez miasto, po remoncie boisk przyszkolnych oraz tych z JBO, czas na większy kompleks – taki ma powstać w przyszłym roku przy stadionie Victorii.

- Skutecznie ubiegamy się o środki na wielkie inwestycje. Za decyzją prezydenta, planowo i skutecznie pozyskujemy także pieniądze na inwestycje sportowe i rekreacyjne – mówi Elżbieta Sommerfeld z Wydziału Inwestycji Miejskich. - Drugi rok z rzędu nasze wnioski są wysoko punktowane, co przekłada się na spory poziom dofinansowania do remontów boisk i budowy nowej infrastruktury sportowej.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek