Orkiestra gorących serc zagrała dla dzieci i seniorów

14 stycznia 2013, 11:33

Czerwone serduszko w zamian za datek do puszki – to obrazek dobrze znany wszystkim ludziom o szlachetnych sercach. Jak co roku wolontariusze kwestujący na rzecz 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przemierzali także ulice naszego miasta. I tym razem jaworznianie z ochotą przyłączyli się do szczytnej akcji – zebrano ponad 70 tys. złotych.

Do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy utożsamiana była ze wsparciem niesionym najmłodszym. Przez 20 lat  fundacja wyposażała  w najnowocześniejszy sprzęt medyczny oddziały pediatrii i neonatologii. Tym razem jednak, po raz pierwszy w historii, orkiestra zagrała także na rzecz godnej opieki medycznej seniorów. Połowa zebranych pieniędzy przekazana zostanie właśnie na geriatrię, czyli na najmocniej niedofinansowany sektor medycyny.

Kwestowano we wszystkich dzielnicach miasta i jak co roku mieszkańcy Jaworzna hojnie wspomogli wzniosły cel. Równolegle były prowadzone aukcje internetowe, gdzie za pośrednictwem serwisu Allegro można było licytować przekazane na WOŚP przedmioty. Swoistego rodzaju jaworznicką tradycją stało się już to, że wspierając Orkiestrę i biorąc udział w aukcji każdy mógł  nabyć prawo do czasowego nazwania ronda znajdującego się w samym centrum Jaworzna. Zwycięzcą tegorocznej licytacji został SKOK Jaworzno, który nabył rondo za 12 100 zł.