Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Letni Festiwal Rocka w Jaworznie

2 sierpnia 2017, 11:34

Letni Festiwal Rocka w Jaworznie

Letni Festiwal Rocka w Jaworznie

Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna eM Band zachęca do wzięcia udziału w pierwszej edycji Letniego Festiwalu Rocka. Już w nadchodzącą niedzielę, 6 sierpnia br., w Klubie Relax odbędzie się kolejny z sześciu zaplanowanych koncertów. Gwiazdami trzeciego muzycznego spotkania będzie m.in. zespół "Wyjście awaryjne" i "Blackbird".

W ciągu sześciu koncertowych niedziel publiczność usłyszy muzykę rockową połączoną z muzyką góralską, alternatywny rock, post rock i punk. W tle nie zabraknie również skrzypiec, elektroniki i elementów hip - hopu.

W ramach Letniego Festiwalu Rocka zorganizowany zostanie plebiscyt, w którym widzowie niedzielnych koncertów wyłonią najlepszą grupę muzyczną. Zwycięski zespół wystąpi razem z weteranami sceny na 4. Prorock Festiwal 2018.

Podsumowanie festiwalu odbędzie się 2 września 2017 r. podczas koncertu finałowego, w którym wystąpi legendarny zespół Farben Lehre, a towarzyszyć mu będzie grupa Mandat, Załoga Andrzeja oraz zwycięzca plebiscytu Letniego Festiwalu Rocka.

Gwiazdy najbliższego koncertu, to:

Zespół Wyjście Awaryjne (Tychy)

Wyjście Awaryjne, czyli co wyjdzie z połączenia lekkiego rockowego grania, skrzypiec i hip – hopu? Wyszedł szalony, niekonwencjonalny skład, łamiący stereotypy i gatunki. Grają w składzie: Andrzej "Endi" Kocot – wokal, Dominik Sęk – gitara, Wojtek Koziński – gitara, skrzypce, Bartek Smółka – bas, Michał Motyka – perkusja.

Zespół SzachMat (Jaworzno)

Jest to czteroosobowy skład, który powstał z inicjatywy Damiana i gitarzysty Artura w czerwcu 2013r. Początkowo na perkusji z wiaderek i na gitarze akustycznej grali covery (Green Day). 19 października wystąpili w Domu Kultury w Jeleniu grając pierwszy publiczny koncert. W październiku 2013 do zespołu dołączył Dominik. Postanowili wówczas tworzyć wyłącznie własne kompozycje. Teksty do piosenek były pisane przez Damiana i Artura w języku polskim. 6 czerwca odbył się ich drugi koncert w Domu Kultury w jeleniu zakończony dla nich wielkim sukcesem.  1 czerwca 2015 r. SzachMat zagrał na Elektrowni Jaworzno dla publiki liczącej 400 osób. Wraz z nastaniem wakacji do zespołu dołączył Szymon  - gitara. Od tego czasu są aktywni na jaworznickiej scenie muzycznej: wielokrotnie zagrali w Jazz Club Jaworzno, dwukrotnie w hali MCKiS – koncert charytatywny dla domu dziecka i Motoserce Jaworzno przy oddawaniu krwi. Od 2017 r. współpracują z klubem rasta w Tychach. W 2016 r. nagrali swoją pierwszą płytę w profesjonalnym studio Marpart w Świętochłowicach pod okiem Marcina Papiora i Adama Kłosa.

Zespół Blackbird (Gliwice)

Zespół łączący cztery różne podejścia do tworzenia muzyki. Ich mocne brzmienie, choć melodyjne riffy doskonale odzwierciedlają ich własny muzyczny styl.

Harmonogram koncertów - Klub Relax - 18:00:

  • 06 sierpnia: "Wyjście Awaryjne", "Szachmat" i "Blackbird",
  • 13 sierpnia: "Sis nombre", "Odwilż" i "Flawless Red Guns",
  • 20 sierpnia: "Master Men", "Paganda" i "Noc na wycieraczce",
  • 27 sierpnia: "Now", "Gentle Blow", "Tse the sudden entrance" i "Eder",
  • 02 września Koncert finałowy: "Farben Lehre","Mandat" i zwycięzca plebiscytu.