Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Otwarcie sali gimnastycznej przy SP 19

4 września 2017, 12:40

Otwarcie sali gimnastycznej przy SP 19

Otwarcie sali gimnastycznej przy SP 19

Niezwykle hucznie rozpoczął się rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 19 w Jaworznie. Wydarzenie bowiem zbiegło się z otwarciem nowoczesnej i nowo wybudowanej sali gimnastycznej. W uroczystościach i wspólnej zabawie udział wzięli uczniowie, grono pedagogiczne oraz przedstawiciele instytucji miejskich i władz Jaworzna m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z zastępcami - Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem.

Nie można jednak powiedzieć, że to uczniowie byli jedynymi bohaterami pierwszego dnia szkoły. Od 1 września nowym dyrektorem placówki została Kinga Jędrzejek. U progu nowego roku ze szkołą pożegnała się Liliana Sowisło, dotychczasowa dyrektor SP nr 19, która przeszła na emeryturę.

Nowa sala gimnastyczna

Dobiegły końca prace wykończeniowe nowego budynku sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 19 i boiska wielofunkcyjnego w Jeziorkach. Na ten cel gmina przeznaczyła w ubiegłym roku ponad 2,8 mln zł. Kolejne 700 tysięcy pochodziło ze środków pozyskanych od Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dzięki temu od nowego roku szkolnego uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnego budynku dobudowanego do szkoły podstawowej.Obiekt posiada nowe przyłącza, a na jego terenie powstało 9 miejsc postojowych, w tym dla osób niepełnosprawnych. Zamontowano również nowoczesny system ogrzewania i przygotowania ciepłej wody poprzez pionowe pompy ciepła.

Sala gimnastyczna, łącznik i zaplecze szatniowo-sanitarne to jednokondygnacyjny budynek o zróżnicowanych wysokościach. Obiekt został dobudowany do budynku Szkoły Podstawowej i funkcjonalnie z nią połączony. Sala gimnastyczna zapewnia 60 miejsc siedzących oraz jest wyposażona w niezbędne urządzenia sportowe. W łączniku szkoły powstał natomiast nowy węzeł jadalniany z możliwością przygotowywania posiłków na miejscu.

Finalnym etapem prac będzie wykonanie początkowej fazy termomodernizacji istniejącego budynku szkoły z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, co pozwoli na możliwość uzyskania zewnętrznych środków.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek