Punkt paszportowy czynny do końca marca

19 marca 2013, 12:26

© whitelook - Fotolia.com

Zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, jeszcze tylko niespełna dwa tygodnie będzie czynny punt paszportowy w Jaworznie. 1 kwietnia zostanie on zlikwidowany, podobnie jak tego typu biura w innych miastach, m.in. w Pszczynie czy Wodzisławiu Śląskim. Od tego momentu paszport będzie można uzyskać jedynie w delegaturach paszportowych, o liczbie i miejscu których decyduje wojewoda.

Od 1 kwietnia będzie funkcjonowało sześć delegatur paszportowych - pięć dotychczas istniejących (Bytom, Gliwice, Rybnik, Bielsko-Biała i Częstochowa) oraz jedna nowa w Sosnowcu, w których będzie można składać wnioski i odbierać dokumenty.

To nie jedyna nowość w przepisach paszportowych. Już od 17 stycznia mieszkańcy będą mogli występować o wydanie dokumentów paszportowych niezależnie od miejsca zamieszkania do dowolnego biura paszportowego w kraju i za granicą.