Kolejny krok w rozwoju e-mobility w Jaworznie

20 października 2017, 11:47

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert oraz Prezes firmy Kompetenzzentrum Autonomes Fahren Österreich Ost GmbH dr Friedrich Nadler podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie pojazdów autonomicznych.

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert oraz Prezes firmy Kompetenzzentrum Autonomes Fahren Österreich Ost GmbH dr Friedrich Nadler podpisali w piątek, 20 października br., list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie pojazdów autonomicznych.

Przedmiotem listu jest przede wszystkim współdziałanie i wymiany doświadczeń pomiędzy dwoma różnymi polami testowymi dla samochodów autonomicznych, w Jaworznie - w ruchu miejskim, a w Wiedniu - pomiędzy hubami transportowymi (port i lotnisko).

W Jaworznie podjęto działania, które mają rozwinąć krajowy rynek e-mobility. Miasto zaangażowane jest w utworzenie specjalnej strefy prawnej umożliwiającej w przyszłości poruszanie się w ruchu miejskim pojazdów autonomicznych. Podpisany dokument to kolejne tego typu porozumienie. Prezydent Miasta dotychczas podpisał list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie potencjalnego powstania w Jaworznie pierwszego testowego odcinka hyperloopa z firmą EUROLOOP.