Program “Jaworzno Wspiera Rodziny”

19 listopada 2017, 20:09

Podczas Popołudnia z Rodziną prezydent Paweł Silbert zaprezentował nowy program pod nazwą Jaworzno wspiera Rodziny z trzema podstawowymi filarami - równych szans, bezpieczeństwa i aktywności.

Podczas "Popołudnia z Rodziną" prezydent Paweł Silbert zaprezentował nowy program pod nazwą "Jaworzno wspiera Rodziny" z trzema podstawowymi filarami - równych szans, bezpieczeństwa i aktywności.

Podczas dzisiejszego "Popołudnia z Rodziną" prezydent Paweł Silbert przedstawił szczegóły nowego programu skierowanego do rodzin. Program wspierać będzie rodziny w ramach trzech obszarów: zapewniania równych szans, zwiększania bezpieczeństwa oraz promowania aktywności i zdrowego stylu życia. W ramach programu w pierwszej kolejności uruchomione zostanie dofinansowanie do obecnie istniejących żłobków, kolejny krok to stworzenie żłobka publicznego. Wystartuje również program Aktywna Dzielnica, w ramach którego w każdej dzielnicy co weekend odbywać się będą zajęcia dla rodzin.

W czasie imprezy, która odbyła się 19 listopada na hali widowiskowo-sportowej MCKiS, na jaworznickie rodziny czekało wiele atrakcji m.in. występy artystyczne uczestników programu "Mam Talent!", gry i zabawy, malowanie buziek, rodzinny kalendarz oraz mnóstwo słodkości. "Jaworzno Wspiera Rodziny" to wyraz wizji miasta, w którym kluczową rolę odgrywa zapewnienie najlepszych warunków do życia rodzinom. Program, oprócz wszystkich dotychczasowych działań podejmowanych przez miasto, zawiera szereg nowych rozwiązań skierowanych do mieszkańców naszego miasta.

- Program "Jaworzno Wspiera Rodziny" to najlepsza inwestycja, którą jako Prezydent mogę sobie wyobrazić, inwestycja w mieszkańców Jaworzna. To co sprawia, że dane miasto jest wyjątkowe to nie nowe drogi, chodniki i duże inwestycje, ale zadowolenie mieszkańców, ich jakość życia - podkreśla Prezydent Miasta Paweł Silbert. - Chcemy poprzez zapewnienie równych szans, zwiększenie bezpieczeństwa oraz promując aktywność podać pomocną dłoń wszystkim rodzinom w Jaworznie.

Podczas "Popołudnia z Rodziną" prezydent Paweł Silbert zaprezentował nowy program pod nazwą "Jaworzno wspiera Rodziny" z trzema podstawowymi filarami: równych szans, bezpieczeństwa i aktywności.

1. Zapewniamy równe szanse

Rodziny muszą mieć warunki do rozwoju. Wiemy, jak ważne dla nich są kwestie materialne, dlatego kluczowym elementem programu są inicjatywy, które zapewnią rodzinom konkretne finansowe wsparcie, a dzieciom łatwiejszy start. Miasto chce wspierać rodziny m.in. poprzez dofinansowania wszystkich żłobków w mieście i utworzenie publicznego żłobka.

Program Jaworzno Wspiera chce zapewnić rodzinom równe szanse do rozwoju poprzez następujące działania:

• wprowadzenie Karty Jaworznickiej Rodziny Wielodzietnej
  • program 500+
  • ulgi w komunikacji miejskiej
  • zwolnienia podatkowe przy budowie domu
  • budowę nowych mieszkań w tym mieszkań do remontu
  • utworzenie nowego żłobka publicznego
  • dopłaty do wszystkich żłobków w mieście
  • wyprawki dla przedszkolaków
  • wyprawki dla noworodków
  • dofinansowanie do świetlic i klubów dziecięcych

2. Zwiększamy bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo rodzin to priorytet miasta. Planowany jest szereg działań poprawiających bezpieczeństwo w mieście ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których często spędzają czas rodziny.

Program Jaworzno Wspiera Rodziny obejmuje liczne akcje poprawiające bezpieczeństwo rodzin takie jak:

• "STOP" Dopalaczom
  • Wyspy pomocy
  • Akcja Kompas
  • Akademia Bezpieczeństwa
  • Szkolenia “Poligon rodzica”
  • Kampania “Szanuj mnie, szanuj siebie”

3. Promujemy aktywności i zdrowy styl życia

Rodziny w  Jaworznie muszą mieć przestrzeń do aktywnego spędzania wolnego czasu, a dzieci miejsce do rozwoju swoich zdolności i pasji. Działania w ramach programu to m.in. inicjatywa “Aktywna Dzielnica”, która obejmować będzie weekendowe zajęcia i aktywności w poszczególnych dzielnicach miasta.

Program "Jaworzno Wspiera Rodziny" będzie promować aktywność i zdrowy styl życia poprzez działania takie jak:

• Uruchomienie Inicjatywy “Aktywna Dzielnica” - aktywny wypoczynek dla rodzin na placach zabaw/rynkach w każdy weekend
  • Coroczne Święto Rodziny
  • Park Nowych Mieszkańców
  • Budowę nowych placów zabaw
  • Budowę boisk i stref aktywności w mieście
  • Organizowanie rodzinnych Rajdów Rowerowych
  • Przeprowadzenie badań profilaktycznych i przesiewowych “Zdrowie rodziny pod kontrolą”

Więcej o programie na www.wspieramyrodziny.pl

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek