Dzień Otwarty Notariatu

24 listopada 2017, 13:00

Dzień Otwarty Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu jest ogólnopolską akcją społeczną, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Porozmawiaj z notariuszem, jak bezpiecznie przekazać majątek". Tego dnia notariusze tradycyjnie będą nieodpłatnie udzielać porad prawnych.

W okręgu Izby Notarialnej w Katowicach akcja odbędzie się w sobotę, 25 listopada br., w godz. 10.00-16.00 w Katowicach w budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 12.

W tym dniu notariusze będą udzielać informacji prawnych w wybranych miastach Polski w godzinach 10.00 - 16.00. Tradycyjnie uczestnicy spotkań z notariuszami otrzymają broszury - tym razem będą one zawierać informacje o bezpiecznych sposobach przekazania majątku.

Dzień Otwarty Notariatu, organizowany od 2010 roku zawsze w ostatnią sobotę listopada, jest jedną z ważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. Coroczna społeczna akcja edukacyjna pozwala wszystkim zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obszarach prawa.