Barbórka CKZiU

30 listopada 2017, 15:29

Barbórka CKZiU

W sali bankietowej ZG Sobieski w czwartek, 30 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Górnika, zorganizowana przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie. Życzenia dla zebranej na sali braci górniczej oraz jej przyszłym adeptom złożył Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek.

Podczas wydarzenia do braci górniczej zostali przyjęci uczniowie klas czwartych, którzy mają za sobą pierwsze egzaminy zawodowe. Tradycyjny skok przez skórę przypieczętował przyjęcie nowicjuszy do stanu górniczego przez stare strzechy. Zebrali uczcili również minuta ciszy pamięć zmarłych podczas "szychty" kolegów.

Życzenia od Prezydenta Miasta Pawła Silberta odczytał jego zastępca, Tadeusz Kaczmarek.

- Kadrze Pedagogicznej i wszystkim Uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, którzy swoją przyszłość wiążą z jedną z najważniejszych polskich branż - górnictwem, składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, realizacji swoich zamierzeń i pasji, radości, wszelkiej pomyślności, a także wielu sukcesów - mówił zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek podczas uroczystości.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek