Dzień Pamięci

4 grudnia 2017, 08:00

Dzień Pamięci

Pamięci wszystkich, którzy walczyli i zginęli za pokój, demokrację i niezawisłość Rzeczypospolitej poświęcone było spotkanie, które odbyło się 1 grudnia br. w C.K. "Teatr Sztuk".

Podczas uroczystości zebranym odczytano referat prezesa jaworznickiego Oddziału Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej, Rafała Sobóla. Uczczono też pamięć zmarłego w tym roku kpt. Stanisława Nowakowskiego, który co roku w "Dzień Pamięci", odczytywał swój referat.

W czasie spotkania ogłoszono również wyniki konkursu Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej, Oddział w Jaworznie pn. "Miejski Konkurs Historyczny - ARMIA KRAJOWA". Goście wysłuchali również występu jaworznickiego Chóru "Sokół".

Oficjalną część Dnia Pamięci zakończyło przekazanie kwiatów jaworznickim harcerzom, którzy po uroczystości złożyli je na grobie żołnierzy AK, na Cmentarzu Pechnickim.

Organizatorami tegorocznego spotkania jest Prezydent Miasta Jaworzna oraz Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej Oddział w Jaworznie.

ObrazekObrazekObrazekObrazek